ناخن جویدن کودکان

مطالب دیگر:
📂مقاله جایگاه مدیریت دانش در تصمیم گیری های مدیران مدارس📂پرسشنامه جایگاه مدیریت دانش در تصمیم گیری های مدیران مدارس📂بررسی تاثیر گردشگری مذهبی در گسترش شهری📂یادگیری سازمانی و مهارتهای یادگیری در سازمان و موانع یادگیری در آن📂پروپوزال امکان پیاده سازی هزینه یابی بر مبنای فعالیت در شرکتها📂مبانی نظری امکان پیاده سازی هزینه یابی بر مبنای فعالیت در شرکتها📂پروپوزال بررسی شیوه های مدیریت پروژه ای در سازمانها با استاندارد PMBOK📂مبانی نظری بررسی شیوه های مدیریت پروژه ای در سازمانها با استاندارد PMBOK📂ساختارهای زمین شناسی نفت منطقه زاگرس📂دانلود مقاله کامل و جامع در مورد سنگ منشاء📂اصول و کاربرد مدل سازی ژئوشیمیایی و بررسی فرآیند آن📂بررسی نمود مضامین شهادت در شعر شاعران دفاع مقدس📂پروپوزال بررسی و امکان سنجی استقرار هزینه یابی بر مبنای فعالیت و مقایسه آن با روش سنتی محاسبه بهای تمام شده📂مبانی نظری بررسی و امکان سنجی استقرار هزینه یابی بر مبنای فعالیت و مقایسه آن با روش سنتی محاسبه بهای تمام شده📂پروپوزال ارزیابی بهره مندی از مدیریت دانش در تصمیم گیران مدیران📂مقاله ارزیابی بهره مندی از مدیریت دانش در تصمیم گیران مدیران📂پرسشنامه ارزیابی بهره مندی از مدیریت دانش در تصمیم گیران مدیران📂پاورپوینت خلاصه کتاب بازاریابی صنعتی دکتر محمد علی عبدالوند و دکتر هاشم نیکو مرام📂جزوه سازمان و مدیریت از تئوری تا عمل📂پاورپوینت کتاب سیستمهای اطلاعات مدیریت پیشرفت دکتر سرلک و فراتی📂پاورپوینت کتاب بازاریابی صنعتی دکتر محمد علی عبدالوند و دکتر هاشم نیکو مرام📂پاورپوینت کتاب سیستمهای اطلاعات مدیریت پیشرفته دکتر سرلک و فراتی📂استراتژی امنیتی آمریکا در قبال ایران📂راهبرد آمریکا در قبال ایران📂بررسی فرآیند شکل گیری داعش و نقش جهانی شدن بر آن
تحقيق ناخن جویدن کودکان|31017591|aqe
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان ناخن جویدن کودکان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تحقيق
متشکل از 21 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
مقدمه
از بیشترین واکنش های عصبی که در عین حال اختلالی در رفتار نیز به حساب می آید واکنش ناخن جویدن یا اونیکوپاژی است. این امر که در بین همه تیپ از افراد تقریبا" در همه مراحل عمر و زندگی به چشم می خورد، در نزد کودکان به ویژه آنها که در سنین نوجوانی و بلوغ هستند بیشتر دیده می شود. این امر که در افراد نشانه ای از اضطراب و گاهی عادت است مخصوصا" به هنگامی پدید می آید که برای فرد مشکلی پدید آید و کار بر او سخت شود و یا به نیازهای مهم او رسیدگی نشده و آدمی را در شرایطی قرار دهد که به اندیشه برای حل و رفع مسائل فرو رود.
ناخن جویدن عادتی است که به نظر عده ای ناپسند می آید و هم از این بابت نگران کننده است که برخی تصور دارند این امر سبب ورود میکرب به دهان و بدن شده و امکان دارد گاهی تغییراتی برای زیبائی دندان پدید آورد. یا جویدن و کندن ناخن باعث زخمی شدن انگشت گردد و زمینه را برای دشواری ها بیشتر فراهم آورد.
کیفیت عملی
فرم ساده این عمل که کودک دائما" و به ویژه به هنگام سختی زندگی انگشت به دهان برده و شروع به جویدن ناخن می کند. این امر را ادامه می دهد تا به جائی که انگشت خود را زخمین می کند و زخم های کوچک و بزرگ پوستی در انگشتان او پدید می آید. ممکن است او یک ناخن را بجود و زخمین کند و شروع به ناخن بعدی کند. زمانی هم او به این امر پرداخته و آنگاه به زگیل پوستی انتهای انگشتان می پردازد و این امر همچنان ادامه می یابد تا جائیکه انگشت یا انگشتان او همه گاه مجروح است.