نقش فرهنگ سازماني در افزايش كارآئي كاركنان بانك كشاورزي

مطالب دیگر:
دانلود گزارش کارآموزی در شرکت مخابرات مرکزی نیشابوردانلود گزارش کارآموزی رشته نقشه كشي معماري با موضوع اجراي ساختمان بتنيبررسی و مطالعه لقاح مصنوعي از ديدگاه حقوقيبررسی و مطالعه مسموميت با اكسيد كربن يا گاز زغالبررسی و مطالعه مسموميت با الكل و روابط آن با ارتكاب جرائمبررسی و مطالعه مسئوليت (مدني و كيفري) پزشكان و نقش آن در اثبات تقصيربررسی و مطالعه مقررات حقوق فرانسه راجع به چك بدون محلبررسی و مطالعه موقعيت تفكردر سير عمل مجرمانهبررسی زندگینامه نادر شاه افشاربررسی تفاوت سنسورهاى CCD و CMOSسیستم آب در نيروگاههاي بخاري ونيروگاههاي سيكل تركيبي ( سيستم آب تغذيه نيروگاه توس)بررسی آزمونهای غيرمخرب فراصوتي و ارتعاشي جهت ارزیابی کیفیت تخته خرده چوبآسیب شناسی حجاب و پیشینه حجاب و چگونگی نفوذ آن در ایران و بررسی شرعی و فرهنگی و فردی و اجتماعی حجابتمايز ياخته اي و مراحل و عوامل اصلي در تمايز ياخته اي و نقش اسكلت ياخته اي و نقش پلاست هاطبقه‎بندي و اثرات مضر سموم سيانوباكتريايي روشهاي كنترل و جلوگيري از شكوفاييپروژه درس درك و بيان، بررسی معماری و بنای برج بین الملل تهراندانلود پاورپوینت: تشریح کامل مراحل پی سازیپروژه درس تجزيه و تحليل سيستمها ( قوطي سازي )پایداری در سیستم قدرت و بهبود پايداري گذرا و افزايش حد پايداري ولتاژ با استفاده از DSTATCOM در پستبررسی و آشنايي با صنعت بيمه و اصل جانشيني و شاخص هاي رضايت مندي مشتري در بيمهبررسی گرايش و تمایل افراد سالمند به خانه سالمندان و مشکلاتشانبررسی اهمیت و تاریخچه ورزش معلولینتوسعه و ارزيابي آزمايشگاهي مكانيزم كاهنده نويز سكوي توزين سامانه سنجش عملكرد نيشكر با استفاده ازبررسی و مقایسه معیارهای ازدواج در بین جوانان شهری و روستاییبررسی فرآیند سنتز پروتئین توسط ریبوزوم ها
تحقيق نقش فرهنگ سازماني در افزايش كارآئي كاركنان بانك كشاورزي|31017568|aqe
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان نقش فرهنگ سازماني در افزايش كارآئي كاركنان بانك كشاورزي هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تحقيق
متشکل از 44 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
پيچيدگي سازمان هاي امروزي، تشريح آنان را تا حدودي دشوارنموده است. تكنولوژي و
پيشرفت هاي بشري به گونه اي سرعت گرفته است كه انسان كمترشباهتي با گذشته مي تواند پيداكند. افزايش تلاطم هاي محيطي، فضاي تغييرو تحول، دگرگوني و عدم اطمينان رافراهم آورده است و ما را به توانايي هاي جديد و طرحي نو درافكندن، مي خواند.
معيارهاي پيشرفت و توسعه يافتگي به شدت دگرگون شده وهم اكنون درصحنه هاي جهاني، ‌جنگ برسربرتري هاي اقتصادي درقرن 21 آغاز شده است. ابزارهاي نظامي و قهر آميز جاي خويش را به موجي ازلشگرهاي اغواگر سپرده كه هرلحظه ازطريق روان كردن سيل تصاوير، گفتارها و واژه ها برپيكره فرهنگ ها، ‌ارزش ها و سنت هاي ديرپاي جوامع تاخته و بشر امروز را درمقابله با بحران هويت و ناهنجاريهاي قرن خود، درمانده و نا اميد ساخته است. مديريت با تمام قدرت پابه عرصه حيات گذارده و براي پاسخ به چالش هاي محيطي و غيرمحيطي به جستجوي شيوه هاي نو و جديد پرداخته است.
يكي از تحولات عمده و اساسي‌كه درمديريت شكل گرفته است، “تحول درنگرش به سازمان است ”. بدين گونه كه به سازمان ها به عنوان “ فرهنگ ها ” نگريسته مي شود. پديده جديدي كه يكي از مهارتهاي اصلي مديريت و رفتارسازماني را شكل داده است. باورها براين است كه انسانهايي كه دريك چارچوب نظام اجتماعي بزرگ و يا كوچك زندگي مي كنند، داراي مجموعه اي از باورها، اعتقادات، ارزش ها و سنت ها هستند كه درمجموع، فرهنگ آن نظام را شكل مي دهد. ضعف يا قوت فرهنگ هرنظام اجتماعي بستگي به ميزان ژرفا و همبستگي با پديده هاي مزبور دارد. بي شك و ترديد مي توان اظهارداشت كه هرقدرفرهنگ سازماني داراي نيرومندي بيشتري باشد،‌ آن سازمان از ثبات اقتصادي و اجتماعي آن سازمان و نيز از ژرفاي بيشتري برخوردار خواهد بود.
سمت دادن سازمان ها درجهت اهداف اساسي و استراتژيك، چنانچه با باورها و فرهنگ سازماني كاركنان همسو نباشد، كاري بس دشوار است و درنهايت روند اجرائي با موانع عمده مواجه خواهد شد.